Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. x.com/KancelariaSejmu
Fot. x.com/KancelariaSejmu
W sprawach bezpieczeństwa trzeba pracować ponad podziałami politycznymi - mówił w Sejmie wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.
Szef MON przedstawił informację na temat stanu bezpieczeństwa państwa. Później rozpoczęła się debata, która trwała sześć godzin. Do zadawania pytań zapisało się ponad stu posłów. Przedstawiciele koalicji rządzącej wytykali błędy poprzednikom, z kolei posłowie opozycji zwracali uwagę, że wicepremier mówił o planach na najbliższe lata, a nie działaniach, które już miały miejsce.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak żałował, że wicepremier skupił się w swoim wystąpieniu na planach, a nie na tym, co udało się do tej pory zrobić. Tych rzeczy bowiem, zdaniem posła Konfederacji, jest niewiele. Wicemarszałek krytykował też najnowsze zapowiedzi rządu.

- Program Tarcza Wschód nie ma w sobie żadnego oryginalnego elementu. To jest złożenie rzeczy, które były realizowane przez ostatnie kilka lat i sprzedanie tego opinii publicznej pod nową marką - ocenił Bosak.

Joanna Kluzik-Rostkowska z Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że im lepiej Polska przygotuje się do wojny, tym większa nadzieja, że ona nie nastąpi.

Ale co znaczy, dobrze przygotować się do wojny? My po doświadczeniach rządu PiS-u doskonale wiemy, co to znaczy, jak się nie szykować dobrze do wojny - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Wystąpieniu wicepremiera przysłuchiwał się prezydent Andrzej Duda. Na sejmowej galerii zasiedli też przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Na koniec Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiadał na pytania posłów. Wicepremier zaznaczył, że bezpieczeństwo Polski to obszar, w którym różne opcje polityczne są zgodne. Powtórzył, że rząd jest gotowy zwiększyć liczbę żołnierzy na granicy z Białorusią.

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że zapora na granicy nie jest w stu procentach skuteczna. Dlatego będzie ona wzmacniana. Szef resortu obrony położył nacisk na konieczność kontynuacji działań w zakresie obronności.
Relacja Sylwii Białek (IAR).
Relacja Sylwii Białek (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty