Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Grupa amerykańskich kongresmanów wzywa Pentagon, aby pozwolił Ukrainie uderzyć w głębi Rosji amerykańską bronią w strategiczne cele tego kraju.
Wcześniej administracja Joe Bidena jasno podkreślała, że amerykańska broń przekazywana Ukrainie może być użyta tylko na jej terenie.

List do szefa Pentagonu Lloyda Austina podpisało 13 kongresmanów, zarówno z ramienia Republikanów, jak i Demokratów. Grupa amerykańskich kongresmenów z obu partii napisała do Sekretarza Obrony Lloyda Austina z prośbą o zezwolenie siłom ukraińskim na użycie zachodniej broni do ataku na terytorium Rosji.

List został opublikowany przez Komisję do spraw wywiadu Izby Reprezentantów. W piśmie wskazano, że ukraińscy żołnierze nie mogą skutecznie się bronić ze względu na obecną politykę administracji prezydenta Joe Bidena, którą ich zdaniem należy zmienić.

- Nasi ukraińscy sojusznicy proszą o pozwolenie na użycie określonej broni dostarczanej przez Stany Zjednoczone do prowadzenia operacji na celach strategicznych na terytorium Rosji lub kontrolowanym przez nią terytorium – czytamy w liście.

Sygnatariusze uważają, że administracja Bidena powinna umożliwić Ukrainie „przeprowadzenie pełnego spektrum operacji niezbędnych do odpowiedzi na niesprowokowany atak Rosji". W liście wzywa się także do zwiększenia liczby ukraińskich pilotów szkolonych na myśliwcach F-16 i wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty