Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz

Generał Waldemar Skrzypczak. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Generał Waldemar Skrzypczak. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Planowana linia fortyfikacji wzdłuż granicy z Białorusią, o długości około 400 kilometrów, ma być najdłuższym pasem umocnień w historii Polski.
Generał Waldemar Skrzypczak podkreślił potrzebę dobrego zaplanowania tak wielkiej inwestycji.

Były dowódca Wojsk Lądowych tłumaczył, że przedsięwzięcie wymaga jak najlepszego wykorzystania przeszkód naturalnych oraz zmian w organizacji Sił Zbrojnych. - Tereny trudno dostępne same się bronią, bo teren też walczy i tam wysiłek fortyfikacji i prac inżynieryjnych może być zdecydowanie mniejszy. Kluczową sprawą też jest odpowiednio wcześniej wojsk przeznaczonych do tego typu zadań, czyli wojsk fortecznych. My nie mamy takiej informacji dziś. Podejrzewam, że równolegle z pracami fortyfikacyjnymi będą trwały prace przygotowujące wojska, które obsadzą przygotowane pozycje - powiedział gen. Skrzypczak.

Generał Skrzypczak dodał, że Rosja nie ma obecnie możliwości rozpoczęcia wojny konwencjonalnej przeciwko NATO i prowadzi wojnę psychologiczną i informacyjną, ale nie wolno jej nigdy lekceważyć. Jego zdaniem na budowę Tarczy Wschód potrzebne będą większe środki niż zapowiedziane przez premiera dziesięć miliardów złotych.
Były dowódca Wojsk Lądowych tłumaczył, że przedsięwzięcie wymaga jak najlepszego wykorzystania przeszkód naturalnych oraz zmian w organizacji Sił Zbrojnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty