Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz

Fot. www.facebook.com/unphoto/
Fot. www.facebook.com/unphoto/
Najwyższy sąd Organizacji Narodów Zjednoczonych nakazał natychmiastowe wstrzymanie ofensywy w mieście Rafah w Strefie Gazy w trosce o tysiące cywilów, którzy mogą tam stracić życie.
Jest mało prawdopodobne, aby Izrael zastosował się do nakazu, którego Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości nie ma uprawnień do wykonania, ale przełomowe orzeczenie wywrze presję na coraz bardziej izolowanego sojusznika USA.

Najwyższy sąd Organizacji Narodów Zjednoczonych z siedzibą w Nowym Jorku powołał się na "bezpośrednie ryzyko" dla Palestyńczyków, zauważając, że ponad 800 000 ludzi zostało zmuszonych do ucieczki z Rafah, odkąd siły izraelskie rozpoczęły operacje naziemne na obszarze, który kiedyś uznano za strefę bezpieczną.

Izrael wskazał, że nie przyjmie decyzji sądu nakazującej zakończenie wojny z Hamasem.

Premier Benjamin Netanjahu spotkał się z doradcami prawnymi, aby dokonać przeglądu orzeczenia, poinformował izraelski urzędnik stację NBC News wkrótce po jego wydaniu. Lider izraelskiej opozycji Yair Lapid również skrytykował orzeczenie, twierdząc, że sąd nie dostrzegł związku pomiędzy walkami w Rafah a powrotem izraelskich zakładników.

Tymczasem amerykańskie media podkreślają, że Hamas z zadowoleniem przyjął tę decyzję, wyrażając nadzieję, że ONZ wyda podobną w odniesieniu do całej Strefy Gazy, a nie tylko do Rafah.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty