Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Tornado. Fot. CNN Newsource/x-news
Tornado. Fot. CNN Newsource/x-news
Co najmniej 18 osób, w tym czworo dzieci, zginęło w czterech amerykańskich stanach po tym, jak tornada nawiedziły środkowe części USA.
Ponad sto milionów ludzi wciąż znajduje się w obliczu takich zagrożeń pogodowych, jak niszczycielskie wiatry, gwałtowne burze oraz opady gradu.

W środkowych częściach Stanów Zjednoczonych trwa sezon na tornada. Od początku maja odnotowano już 400 takich zjawisk. To najwięcej od 2019 roku. Mieszkańcy Teksasu, Arkansas, Kentucky, Missouri i Tennessee zostali dotknięci przez trąby powietrzne, silne wiatry i powodzie. Kolejny raz wydano także ostrzeżenia dotyczące tornad. W północnym Teksasie żywioł doszczętnie zniszczył dom Yolandzie Vasquez. - Strasznie zaczęło wiać, wywaliło główne drzwi. Myślałam, że to już mój koniec. Nic z naszego dobytku nie zostało, ale żyjemy, to najważniejsze. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia, wielu ludzi zginęło - opowiadała Yolanda Vasquez.

Skutkiem działalności żywiołu jest brak prądu dla ponad 350 tysięcy osób. Greg Abbott gubernator Teksasu opisał ostatnie dni jako wstrząsające dla Teksańczyków. Totalnemu zniszczeniu w tym regionie uległo około 200 konstrukcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty