Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ciężarówka staranowała autobus miejski w Olsztynie, są poszkodowani. Na miejscu są służby.
Wiadomo, że autobusem podróżowało 25 osób - 12 z nich zabrano już do szpitali, pozostali na miejscu czekają na badania. Droga jest całkowicie zablokowana.

Przebieg zdarzenia relacjonuje młodszy brygadier Grzegorz Rożański z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

- Samochód ciężarowy typu wywrotka, jadąc w kierunku ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, zaczął uderzać w pojazdy na skrzyżowaniu, następnie uderzył w autobus komunikacji miejskiej i wypadł z drogi - relacjonował.

Chwilę grozy przeżył też kierowca autobusu.

- To była chwila-moment. Stanęliśmy na światłach, w momencie ruszania silne uderzenie w tył autobusu i to wszystko. Zdążyłem wyprowadzić ludzi na zewnątrz, wezwać pogotowie i policję - powiedział.

Według oficera prasowego policji w Olsztynie Jacka Wilczewskiego kierowca ciężarówki był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu zdarzenia było 12 samochodów pożarniczych i 48 strażaków, załogi karetek i policjanci. Po wypadku zamknięta jest ul. Bałtycka od skrzyżowania z ul. Jeziorną do wjazdu na Likusy. Z ciężarówki i uszkodzonych samochodów wyciekło na jezdnię dużo płynnych substancji, które neutralizują strażacy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty