Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
W odbywającym się w Nowym Jorku procesie kryminalnym Donalda Trumpa prokuratura i obrona wygłoszą mowy końcowe. Oznacza to, że jeszcze w tym tygodniu może zostać wydany werdykt.
Były prezydent USA jest oskarżony o fałszowanie dokumentacji biznesowej, by ukryć skandal seksualny z udziałem gwiazdy filmów pornograficznych.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się przesłuchania świadków w procesie, w którym prokuratura postawiła Donaldowi Trupowi 34 zarzuty. Na pytania obrony i oskarżenia odpowiadało 20 osób. Sam Donald Trump, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zdecydował się stanąć jako świadek.

Przeciwko Donaldowi Trumpowi zeznawała między innymi Stormy Daniels, która ze szczegółami opowiedziała o relacjach seksualnych z byłym prezydentem. Jego były prawnik Michael Cohen zeznał, że Donald Trump osobiście polecił mu zapłacić Stormy Daniels 130 tysięcy dolarów i wpisać tę transakcję jako wynagrodzenie za usługi prawne. Obrona starała się podważyć wiarygodność Michaela Cohena, zwracając uwagę na składanie przez niego wcześniej fałszywych zeznań.

Dziś w sądzie na Manhattanie obrońcy Trumpa, a następnie prokuratorzy wygłoszą mowy końcowe. Następnie dwunastoosobowa ława przysięgłych rozpocznie naradę w sprawie werdyktu.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty