Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
ogłoszenie
Zobacz
autopromocja
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Ichigo121212 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Ichigo121212 (CC0 domena publiczna)
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że osobiście rozmawiał z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga Félixem Tshisekedim w sprawie uwolnienia Polaka z kongijskiego więzienia.
W lutym tamtejsze służby zatrzymały polskiego podróżnika Mariusza Majewskiego. Polaka oskarżono o szpiegostwo i skazano na dożywocie. Mariusz Majewski jest już wolny i wraca do kraju.

Andrzej Duda powiedział, że okoliczności jego zatrzymania były niejasne, a sytuacja niepokojąca i dlatego postanowił porozmawiać z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga w tej sprawie. Poinformował, że w rozmowie podkreślił kwestie humanitarne związane ze stanem zdrowia Polaka i poprosił o rozpatrzenie tej kwestii. Powiedział, że rozmowa dotyczyła też relacji dwustronnych. Zaznaczył, że zaprosił prezydenta do Polski i to zaproszenie zostało przyjęte. Dodał, że także otrzymał zaproszenie do Kinszasy.

Andrzej Duda poinformował, że umówił się także z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga na spotkanie bilateralne podczas najbliższej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Mariusz Majewski jest w drodze do kraju. Ma wylądować w Warszawie po godzinie 17.

Polskie służby dyplomatyczne apelują do Polaków, aby wybierając się w zagraniczną podróż, brali pod uwagę wszystkie okoliczności i wewnętrzną sytuację odwiedzanych krajów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty