Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Przed długim weekendem policja rozpoczyna wzmożone kontrole na drogach.
Jak powiedział nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa oraz dbanie o płynność ruchu.

- W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień można spodziewać się, że policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. Ponieważ największe zagrożenie niesie za sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nie zabraknie funkcjonariuszy z radarowymi miernikami prędkości, a także radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory - zapewnił Robert Opas.

Nadkomisarz zapowiedział, że policja użyje dronów, by namierzać piratów drogowych.

- Efektywną bronią do walki z piratami drogowymi są bezzałogowe statki powietrzne, dzięki którym z powietrza policjanci mogą obserwować natężenie ruchu i rejestrować wykroczenia, co tylko zwiększa skuteczność naszej pracy - powiedział Robert Opas.

Jak podkreślił, ważnym zadaniem drogówki będzie także wyeliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, i czy właściwie przewożone są dzieci.

Wzmożone kontrole na drogach potrwają do 3 czerwca.
Relacja Marty Szulborskiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty