Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura Krajowa wysłała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania za byłym sędzią Tomaszem Szmydtem - powiedziała rzecznik prasowy Prokuratora Generalnego Anna Adamiak.
Były sędzia jest poszukiwany w związku z zarzutami szpiegostwa.

- Wniosek o wydanie wobec Tomasza S. Europejskiego Nakazu Aresztowania trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie. Procedura związana z Europejskim Nakazem Aresztowania to uproszczona procedura ekstradycyjna obowiązująca na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej - wyjaśniła rzecznik.

Były sędzia Tomasz Szmydt jest już ścigany czerwoną notą Interpolu. Jest on poszukiwany w związku z zarzutami szpiegostwa. Wystawienie czerwonej noty już spowodowało, że informacja o poszukiwaniach Tomasza Szmydta dotarła do służb 196 państw należących do Interpolu. W organizacji zrzeszone są również Białoruś i Rosja.

Tomasz Szmydt, jeszcze będąc sędzią, wyjechał na Białoruś, gdzie zrzekł się urzędu i - jak stwierdził - poprosił o azyl. Prokuratura postawiła mu zarzut szpiegostwa i wydała za nim list gończy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty