Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego

Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Frekwencja w wyborach do Paramentu Europejskiego w całej Unii wyniosła 50,8 procent. Tak wynika z częściowych danych napływających z unijnych stolic.
12 krajów przysłało już ostateczne wyniki, 14 państw wstępne, brakuje jeszcze dokumentów z Irlandii. Szacowana frekwencja w tym roku była nieznacznie wyższa od tej sprzed pięciu lat. Wtedy była na poziomie 50,66 procent.

Wśród krajów, które przysłały ostateczne rezultaty do Brukseli, jest Polska, gdzie frekwencja wyniosła 40,65 procent i była o pięć punktów procentowych niższa od tej z poprzednich wyborów do europarlamentu. Z dostępnych, acz niepełnych danych wynika, że w całej Unii najniższa frekwencja była w Chorwacji - do urn poszło tam nieco ponad 21 procent uprawnionych do oddania głosu. Głosowanie nie cieszyło się też zainteresowaniem w krajach bałtyckich.

Na Litwie nie przekroczyło 30 procent, na Łotwie i w Estonii 40 procent, podobnie jak i w Bułgarii, Czechach i na Słowacji oraz w Portugalii. Najliczniej do urn poszli mieszkańcy Belgii i Luksemburga - w tych krajach frekwencja przekroczyła 80 procent, ale i głosowanie jest tam obowiązkowe.

Na Malcie takiego obowiązku nie ma, a frekwencja tam wyniosła 73 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty