Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. www.google.pl/maps
Fot. www.google.pl/maps
Niespokojnie na granicy oddzielającej obydwa państwa koreańskie. Dowództwo Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej poinformowało dziś o incydencie, do którego doszło w niedzielę. Około 20 północnokoreańskich żołnierzy przekroczyło silnie strzeżoną granicę z Południem.
Północnokoreańscy żołnierze naruszyli linię graniczną oddzielającą obydwa państwa koreańskie. W odpowiedzi żołnierze z Południa oddali strzały ostrzegawcze, a z megafonów nadano specjalne komunikaty. Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana to jedna z najsilniej strzeżonych granic na świecie.

To kolejny incydent na granicy koreańskiej, który doprowadził do wzrostu napięć.

Wcześniej Korea Północna przeprowadziła operację wysyłania na Południe balonów wypełnionych śmieciami. To odpowiedź Pjongjangu na wcześniejszą akcję południowokoreańskich aktywistów, którzy wysyłali na Północ balony wypełnione ulotkami z informacjami o zbrodniach reżimu Kim Dzong Una.

Po raz pierwszy od sześciu lat Korea Południowa wznowiła zaś nadawanie poprzez gigantyczne megafony na granicy propagandowych audycji, demaskujących północnokoreański reżim.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty