Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
W drugim dniu posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się między innymi przygotowanym przez Polskę 2050 projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Przewiduje on między innymi wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.
Odbędzie się też pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o uchyleniu ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.

Sejm rozpocznie też prace nad rządowym projektem Prawa komunikacji elektronicznej oraz nad projektem ustawy wprowadzającej te przepisy. Chodzi o dostosowanie naszego prawa do regulacji unijnych.

Projekt dotyczy ustanowienia Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej. Umożliwia też abonentom kart pre-paid otrzymania zwrotu pozostałych na koncie środków z doładowań, w przypadku wygaśnięcia ważności konta oraz zwiększa elastyczność przy zawieraniu i rozwiązywaniu umów.

Posłowie wysłuchają też informacji bieżącej na temat stanowiska i działań rządu w zakresie przyjętego na poziomie Unii Europejskiej paktu migracyjnego, w szczególności działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa Polski i jej obywateli. Wniósł o to klub Prawa i Sprawiedliwości.

Ministrowie będą też odpowiadać na pytania posłów, dotyczące między innymi niedawnych podtopień na południu Polski, czy sprawy zatrzymania żołnierzy na wschodniej granicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty