Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://www.latimes.com
źródło: https://www.latimes.com
Grupa rosyjskich okrętów dotarła na wody Kuby przed planowanymi ćwiczeniami wojskowymi na Karaibach. Biały Dom i Pentagon bagatelizują potencjalne zagrożenie, ale zapewniają, że monitorują działania rosyjskiej flotylli.
Grupa okrętów, składająca się z fregaty, okrętu podwodnego o napędzie atomowym, tankowca i holownika ratowniczego, przypłynęła wczoraj do Zatoki Hawańskiej. Fregata z flagami Rosji i Kuby została powitana 21 salwami armatnimi. Mieszkańcy Kuby zatrzymywali się, by zrobić zdjęcia okrętom.

Doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych do spraw bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan, przypomniał, że podobne działania Rosja podejmowała za rządów prezydentów Busha, Obamy oraz Trumpa.

- Zobaczymy, co będzie się działo w najbliższych dniach, ale widzieliśmy takie manewry w przeszłości i pewnie zobaczymy w przyszłości. Nie będę spekulował na temat motywów - powiedział Jake Sullivan podczas briefingu na pokładzie Air Force One, którym prezydent Joe Biden leciał do Włoch na szczyt grupy G7.

Komentatorzy zwracają jednak uwagę, że rosyjska flotylla dotarła na Kubę dwa tygodnie po tym, jak prezydent Biden pozwolił Ukrainie atakować cele militarne na terytorium Rosji, w rejonie Charkowa, przy użyciu amerykańskiej broni.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty