Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://x.com/DefenceU/58th Motorized Brigade
źródło: https://x.com/DefenceU/58th Motorized Brigade
Ukraina w ostatnich dniach dokonała serii udanych ataków wymierzonych w rosyjską obronę przeciwlotniczą. Celem ukraińskich rakiet były rosyjskie systemy rakietowe i nowoczesne myśliwce. Zdaniem ekspertów jeśli udane ataki będą się powtarzać, może to istotnie osłabić rosyjski potencjał.
Jedynie w tym tygodniu Ukraińcy, najprawdopodobniej za pomocą amerykańskich rakiet ATACMS, kilkukrotnie skutecznie uderzali w rozmieszczone na Krymie rosyjskie systemy wyrzutni przeciwlotniczych S-300 i S-400.

Jak podkreślił na antenie telewizji Inter ukraiński ekspert do spraw wojskowości Serhij Bratczuk, Rosjanie coraz częściej przenoszą na Krym swoje wyrzutnie z terenów Federacji Rosyjskiej. Powoduje to, że w samej Rosji są lokacje, gdzie tych systemów po prostu nie ma. Oznacza to, jak dodaje, że ukraińskie drony mogą atakować obiekty w Rosji coraz częściej i dalej.
Kilka dni temu ukraińskie dalekosiężne drony zniszczyły stacjonujące w rosyjskim obwodzie astrachańskim dwa nowoczesne rosyjskie myśliwce Su-57.

Analitycy z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną oceniają, że uderzenia w rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej to element przygotowań do przyjęcia przez Ukrainę zachodnich myśliwców F-16.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty