Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
14 maja ministrowie finansów państw unijnych ostatecznie zatwierdzili dokument.
Na wniosek Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie odbyła się dyskusja na ten temat. Marcin Przydacz w imieniu wnioskodawców domagał się stanowiska rządu w tej sprawie. Apelował do rządu, by pakt migracyjny zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- Mówiliście w Polsce, że to tylko kwestia solidarności, że możemy na tym skorzystać. Tymczasem wsypał was premier Francji. Powiedział wprost, że nie może być tak, że ten problem migracji z Afryki Północnej dotyczy tylko państw Europy Zachodniej. Że w końcu, dzięki tym rozwiązaniom, które zostały przyjęte w Unii Europejskiej, migranci popłyną szerokim strumieniem także i do Polski, do innych państw Europy Środkowej, bo przecież o to chodzi w tym pakcie migracyjnym - powiedział Przydacz.

Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Duszczyk odpowiadał, że obecny rząd nie miał możliwości wpłynięcia na kształt unijnego paktu o migracji i azylu. - Udało nam się stworzyć bardzo ważną koalicję wszystkich państw graniczących z Rosją i Białorusią od Norwegii, przez Finlandię, przez Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. Do tego dołączyły Szwecja i dołączyła Norwegia. Jest to działanie, które ma pokazać, że uwzględni naszą specyfikę. Pakt, niestety, w wyniku tego, że państwo nie byliście w stanie dobrych argumentów przedstawić, dzisiaj uwzględnia głównie sytuację tych innych szlaków migracyjnych, które idą na południe Europy. Nie tego sztucznie wywołanego, politycznie sterowanego szlaku przez Polskę - powiedział Duszczyk.

Wiceminister Duszczyk poinformował też, że między innymi z inicjatywy Polski 15 państw podpisało list, że pakt migracyjny musi uwzględnić perspektywę państw Europy Północnej i Centralno-Wschodniej.
Marcin Przydacz w imieniu wnioskodawców domagał się stanowiska rządu w tej sprawie. Apelował do rządu, by pakt migracyjny zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Duszczyk odpowiadał, że obecny rząd nie miał możliwości wpłynięcia na kształt unijnego paktu o migracji i azylu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty