Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ostrzega przed fałszywymi informacjami dotyczącymi rzekomych ogromnych podwyżek cen energii.
Powstają kolejne strony internetowe, wykorzystujące wizerunki znanych osób i przekierowujące na niebezpieczne adresy, sugerując że można tam znaleźc informacje o uniknięciu podwyżek.
Jednocześnie resort przypomina, że od 1 lipca będzie obowiązywała ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie elektrycznym.

Fałszywe informacje, zawierające niesprawdzone linki, mają na celu wyłudzanie danych oraz prowadzanie działań dezinforrmacyjnych wywołujących panikę. Bon energetyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne przeznaczone dla około 3,5 miliona gospodarstw domowych o niższych dochodach.

Przy wypłacie świadczenia będzie obowiązywała tzw. zasada złotówka za złotówkę.

Oprócz tego Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało przepisy obniżające maksymalną cenę energii elektrycznej. Wniosek o przyznanie bonu energetycznego należy złożyć do gminy w terminie od 1 sierpnia do 30 września. Na rozpatrzenie wniosku gmina będzie miała 60 dni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty