Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarskie mistrzostwa Europy szeroko opisywane są w najważniejszych mediach w Stanach Zjednoczonych.
Kibice za oceanem mogą zobaczyć na żywo w telewizji wszystkie spotkania, ale wśród samych Amerykanów, niemieckie Euro nie wzbudza szczególnie wielu emocji.

Dziennik "USA Today" przeanalizował typy amerykańskich bukmacherów. Wynika z nich, że największe szanse na mistrzostwo Starego Kontynentu ma Anglia, a następnie Niemcy, Portugalia i Hiszpania. Strona internetowa ligi MLS, najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Ameryce Północnej podkreśla, że wyeksportowała na Euro 8 zawodników, w tym Polaka Bartosza Ślisza z Atlanty United.

Wszystkie mecze można tutaj zobaczyć na angielsko- i hiszpańskojęzycznych kanałach. Jednak dla samych Amerykanów to impreza drugiego rzędu, jak uważa dziennikarz z Nowego Jorku, znawca amerykańskiej piłki - Tomasz Moczerniuk i daje przykłada z najpopularniejszej tutaj telewizji sportowej ESPN: "Na ESPN dwóch dziennikarzy nagrało taki program właśnie poświęcony Euro. Na 4 miliony osób, które subskrybują ESPN, ten akurat program obejrzało zaledwie 50 tysięcy".

W Stanach Zjednoczonych za tydzień rusza piłkarskie Copa America, które pod względem zainteresowania cieszy się dużo większą popularnością niż EURO.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty