Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek tylko 200 złotych będzie można wypłacić z bankomatów należących do sieci Euronet. To forma protestu ogłoszonego przez jej właściciela.
Powodem jest konflikt dotyczący rozliczeń z Visa, Mastercard i Polski Standard Płatności (Blik). Właściciel Euronetu argumentuje, że nie pokrywają one kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów ponoszonych przez operatorów bankomatów w Polsce. Wskazuje, że od 14 lat roku stawki za wypłatę gotówki za bankomatów nie zmieniły się.

„Dysproporcja pomiędzy przychodami a kosztami transakcji wypłaty krajowej, w sytuacji zwiększającego się zapotrzebowania na gotówkę pozyskiwaną z bankomatów oraz zmniejszające się możliwości subsydiowania wypłat krajowych innymi źródłami przychodów, niosą za sobą ryzyko braku możliwości dalszego utrzymywania sieci bankomatowych. W konsekwencji odcięcia znacznej części społeczeństwa od dostępu do gotówki, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie bankomat nierzadko jest jedynym jej źródłem. Jednocześnie prowizje za wypłaty z bankomatów, ustalane i pobierane przez banki od użytkowników bankomatów, stale rosną, dodatkowo zwiększając barierę dostępu do gotówki” - piszą w komunikacie organizatorzy protestu.

Domagają się zmiany obecnego systemu pobierania opłaty za transakcje krajowej wypłaty gotówki przez operatorów bankomatów od Visa, Mastercard i Blik oraz dostosowania go do poziomu uwzględniającego realne koszty świadczenia tej usługi.

Na wszystkich bankomatach należących do Euronetu będą także wyświetlone informacje z uzasadnieniem wprowadzenia limitu.

Euronet dysponuje w Polsce siecią ponad 7500 bankomatów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty