Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / manseok_Kim
Fot. pixabay.com / manseok_Kim
Edukacja zdrowotna, edukacja obywatelska i dobrostan psychiczny uczniów - to priorytety Ministerstwa Edukacji Narodowej na najbliższy rok szkolny.
Co roku resort edukacji ogłasza kierunki polityki oświatowej państwa. Najważniejsze zadania i kluczowe tematy, którymi zajmie się w roku szkolnym 2024/25 przedstawiła wiceminister Katarzyna Lubnauer.

Wiceszefowa resortu edukacji zapewniła, że najważniejszy jest uczeń i jego dobrostan.

- Stawiamy na edukację prozdrowotną jako pierwszy punkt, ponieważ uważamy, że jest to jedno z największych wyzwań. Kondycja młodzieży dotycząca zarówno zdrowia psychicznego, jak i aktywności fizycznej, jak i kwestia nauki pierwszej pomocy - powiedziała na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer.

Obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy w klasach 1-3 rozpoczną się od września. Nauczyciele mają rok na dokształcanie się w tematyce edukacji zdrowotnej. Ten przedmiot będzie wprowadzony we wrześniu 2025.

Kolejna, jak powiedziała Katarzyna Lubnauer, ważna kwestia to praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na wysokim poziomie.

- To, żeby one się dobrze czuły w szkole, żeby uzyskiwały tam wszelką pomoc. Żeby była ocena ich potrzeb od najwcześniejszego wieku - to jest jedno z podstawowych zadań. Ale również edukacja włączająca to jest uczenie empatii, edukacja włączająca to jest korzyść dla wszystkich uczniów, również tych, które nie mają specjalnych potrzeb edukacyjnych - powiedziała wiceminister edukacji.

Wśród kierunków polityki oświatowej na najbliższy rok są również wspieranie umiejętności cyfrowych uczniów, cyberbezpieczeństwo, analityczne myślenie, nacisk na nauki przyrodnicze i ścisłe, a także wspieranie umiejętności zawodowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty