Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: https://x.com/DefenceU/116th Mechanized Brigade
źródło: https://x.com/DefenceU/116th Mechanized Brigade
Rosjanie atakują na wielu odcinkach ponad 1000-kilometrowej aktywnej linii ukraińskiego frontu. Najtrudniejsza jednak sytuacja panuje w Donbasie. Tam Rosjanie chcą zająć całość obwodu donieckiego z takimi miastami jak Słowiańsk, Kramatorsk i Pokrowsk.
Rosjanie najwięcej sił skoncentrowali na zachód od zdobytych wcześniej Awdijiwki, Bachmutu i Marjinki w obwodzie donieckim. Próbują przesuwać się dalej. Jak zaznacza ukraiński ekspert wojskowy, Ołeh Żdanow taktycznym celem Rosjan jest zajęcie trasy Kostiantyniwka-Pokrowsk, która ułatwia logistykę ukraińskich obrońców.

Jego zdaniem, jeśli Rosjanie przetną tę trasę pogorszy się sytuacja w Czasiw Jarze, na kierunku kramatorskim, ale najbardziej w Torecku, który może znaleźć się w operacyjnym okrążeniu.

Rosjanie intensywnie nacierają też na północy i wschodzie obwodu charkowskiego. Na całym froncie zeszłej doby doszło do ponad 120 starć bojowych z wrogiem. Według ekspertów potencjał obronny Ukraińców zależy w głównej mierze od dostaw uzbrojenia z państw zachodu.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty