Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: https://pixabay.com/pl/3628185/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/3628185/CC0 - domena publiczna
NASA sprawdziła odporność na ewentualne uderzenie obiektu z kosmosu.
Amerykańska Agencja Kosmiczna podsumowała ćwiczenia symulacyjne i opublikowała ocenę zdolności społeczeństwa do skutecznego reagowania na zagrożenie potencjalnie niebezpiecznej asteroidy lub komety, które mogłaby uderzyć w Ziemię. Takie ćwiczenia w NASA odbywają się co dwa lata.

Obecnie nie są znane żadne znaczące zagrożenia związane z uderzeniem asteroidy w dającej się przewidzieć przyszłości. Jednak hipotetyczne ćwiczenia dostarczają cennych spostrzeżeń poprzez badanie zagrożeń, opcji reakcji i możliwości współpracy stwarzanych przez różne scenariusze - od niewielkich uszkodzeń regionalnych z niewielkim ostrzeżeniem po potencjalne globalne katastrofy, których skutki odczuwalne będą przez wiele lat.

Przeprowadzanie ćwiczeń umożliwia instytucjom rządowym identyfikację i rozwiązywanie potencjalnych problemów w ramach przygotowań na każdą sytuację w świecie rzeczywistym.

Podczas ćwiczenia uczestnicy rozważali potencjalne krajowe i globalne reakcje na hipotetyczny scenariusz, w którym zidentyfikowano nigdy wcześniej niewykrytą asteroidę, która według wstępnych obliczeń miała 72 procent szans na uderzenie w Ziemię w ciągu około 14 lat.

Wstępne obserwacje opisane w ćwiczeniu nie wystarczyły jednak do dokładnego określenia rozmiaru, składu i długoterminowej trajektorii asteroidy.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty