Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.facebook.com/unphoto/
Fot. www.facebook.com/unphoto/
Szef ONZ ds. praw człowieka Volker Türk przedstawił roczny raport, wedle którego liczba cywilów ginących w konfliktach na całym świecie wzrosła w ubiegłym roku o 72 procent.
Komisarz podkreślił, że jest szczególnie „zbulwersowany” lekceważeniem praw człowieka przez strony konfliktu w Strefie Gazy.

"Odkąd Izrael zintensyfikował swoją operację w Rafah na początku maja, prawie milion Palestyńczyków zostało ponownie przymusowo wysiedlonych" - wskazał Szef ONZ ds. praw człowieka. Jak dodał: "podczas gdy dostawy pomocy i dostęp do pomocy humanitarnej uległy dalszemu pogorszeniu, sytuacja na Zachodnim Brzegu, w tym we Wschodniej Jerozolimie, dramatycznie się pogarsza". Volker Türk zwrócił przy tym uwagę, że "od października do 15 czerwca 528 Palestyńczyków, w tym 133 dzieci, zostało zabitych przez izraelskie siły bezpieczeństwa i osadników".

Komisarz ONZ ds. praw człowieka przypomniał, że od 7 października, w wyniku izraelskich ofensyw w Strefie Gazy, ponad 120 tys. osób, w większości kobiet i dzieci, zostało zabitych lub rannych.
Relacja Olendzika [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty