Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Republica
Fot. pixabay.com / Republica
Izraelski premier Benjamin Netanjahu poinformował swój gabinet, że nastąpił „dramatyczny spadek” dostaw amerykańskiej broni na potrzeby izraelskich wysiłków wojennych w Gazie - donoszą amerykańskie media. Administracja Joe Bidena zaprzeczyła tym doniesieniom.
Według źródeł Izraela, ostatni transport amerykańskiej broni miał miejsce cztery miesiące temu. Zdaniem agencji prasowej Associated Press spór ten uwypukla, jak wysokie napięcie jest między Izraelem a Waszyngtonem w związku z wojną w Gazie, szczególnie z postępowaniem izraelskiego wojska na oblężonym terytorium i szkodami dla życia cywilów.

Prezydent Joe Biden od maja zwlekał z dostarczeniem niektórych ciężkich bomb w związku z tymi obawami, ale w zeszłym tygodniu jego administracja sprzeciwiła się zarzutom Netanjahu, jakoby miało to wpływ również na inne dostawy.

Z kolei Benjamin Netanjahu poinformował Radę Ministrów, że zmuszony był opublikować wideo w języku angielskim po tygodniach bezskutecznych próśb kierowanych do amerykańskich urzędników o przyspieszenie dostaw.

W odpowiedzi rzecznik do spraw bezpieczeństwa narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że Waszyngton jest „zakłopotany” twierdzeniami Netanjahu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty