Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk powiedział, że kiedy do Parlamentu Europejskiego wpłynie wniosek Prokuratora Generalnego o odebranie mu immunitetu, najprawdopodobniej zrzeknie się go.
Zdaniem Adama Bodnara w związku z tzw. aferą mailową były szef KPRM nakazał współpracownikom czyszczenie skrzynki e-mail, czym utrudniał śledztwo prokuraturze.

Michał Dworczyk w Programie 3 Polskiego Radia ocenił, że wniosek jest motywowany politycznie, i nie będzie "chował się za immunitetem". Dodał, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a to co przeczytał na temat wniosku Adama Bodnara, nie ma - jak powiedział - "nic wspólnego z rzeczywistością".

Michał Dworczyk przekonywał, że doniesienia o usuwaniu wiadomości ze skrzynki to kłamstwo, a jak pojawiły się informacje o wyciekach, zawiadomił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dodał, że przekazał śledczym kopię zawartości skrzynki. Były szef KPRM powiedział również, że nie ma przepisów, które zakazywałyby korzystania w sprawach służbowych z prywatnych skrzynek e-mailowych.

W czerwcu 2021 roku Michał Dworczyk, wówczas szef KPRM, oświadczył, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę e-mail i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały służby państwowe. W jego opinii w prywatnej skrzynce, która stała się celem ataku hakerskiego, nie było informacji, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny.

W kolejnych latach doniesienia medialne wskazywały, że hakerzy upublicznili wiele informacji, które dotyczyły rządów Zjednoczonej Prawicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty