Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W ostatnich dniach kolejarze udrożnili 24 odcinki linii kolejowych, które zostały wcześniej zablokowane w wyniku przejścia fali powodziowej. O szczegółach informują PKP Polski Linie Kolejowe.
Fala wezbraniowa uszkodziła wiele odcinków linii kolejowych. Po jej przejściu możliwe było rozpoczęcie prac nad ich naprawą.

Rzecznik spółki PKP PLK Karol Jakubowski powiedział, że nadal niektóre trasy są nieprzejezdne. Zaznaczył, że są to linie lokalne. Najtrudniejsza sytuacja panuje na węźle kolejowym Kłodzko oraz w rejonie stacji Głuchołazy. Podobnie jest na odcinka Prudnik - Nowy Świętów oraz Otmuchów - Paczków.

Karol Jakubowski podkreślił, że kolejarze cały czas pracują nad udrożnieniem innych odcinków linii kolejowych, uszkodzonych wcześniej przez wodę.

Uszkodzenia te spowodowały zmiany w rozkładzie jazdy. Dziś do południa odwołano 19 pociągów, a 14 kursowało w skróconych relacjach.

Kolejarze apelują do pasażerów, by na bieżąco sprawdzali godziny odjazdów i przyjazdów pociągów, a także informacje o utrudnieniach na południu Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty