Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Rada Polityki Pieniężnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Rada Polityki Pieniężnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Stopy procentowe w Polsce pozostaną na dotychczasowym poziomie. Taką decyzję podjęła Rada Polityki Pieniężnej. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów i lokat w złotych się nie zmieni.
Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek powiedziała, że z obniżaniem stóp Rada powstrzyma się jeszcze kilka miesięcy. Jej zdaniem do pierwszej obniżki może dojść w lipcu.

Monika Kurtek dodała, że po lepszych od oczekiwań informacjach dotyczących wysokości inflacji w marcu, w najbliższych miesiącach można się spodziewać spowolnienia tempa wzrostu cen.

W marcu ceny towarów i usług konsumpcyjnych wrosły o 4,9 procent licząc rok do roku. Oznacza to, że inflacja utrzymała się na poziomie z lutego. Podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 5,75 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty