Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Radosław Sikorski. źródło: https://twitter.com/MSZ_RP/Sebastian Indra/MSZ
Radosław Sikorski. źródło: https://twitter.com/MSZ_RP/Sebastian Indra/MSZ
Polscy obywatele deportowani przez Izrael wylądowali już w Atenach - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Szef MSZ podkreślił, że Polakom nic nie zagraża. - Rozmawiałem wczoraj z ambasadorem Maciejem Hunią. Tuż po widzeniu naszego konsula z naszymi obywatelami. Są cali, zdrowi, jak powiedział ambasador, spałaszowali kanapki, a o ile wiem, już wylądowali w Atenach i są w drodze do kraju.

Nina Ptak, Omar Faris oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski płynęli w stronę Strefy Gazy, kiedy izraelska armia w nocy ze środy na czwartekzatrzymała statki należące do Globalnej Flotylli Sumud. Działacze odmówili dobrowolnej deportacji i trafili do izraelskiego aresztu, skąd zostali wypuszczeni i trafili do Grecji. Najwcześniej w środę mają wrócić do Polski.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Szef MSZ podkreślił, że Polakom nic nie zagraża.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty