Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Od końca sierpnia pacjenci przyjęli w aptekach ponad milion dawek różnych szczepionek. Najczęściej pacjenci szczepią się przeciwko grypie, covidowi i RSV.
Wielu z nich przyjmuje dwie szczepionki podczas jednej wizyty.

- Osoby dorosłe mogą zaszczepić się w ponad dwóch tysiącach punktów aptecznych - poinformował prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków. - To, co jest istotne, to informacja, że w trakcie pandemii COVID-19 w czasie tej największej fali szczepień w Polsce zaangażowane było około 2400 tzw. aptecznych punktów szczepień. Potem ta liczba znacznie spadła i jeszcze w trakcie wakacji bieżącego roku było ich około 1400. W tej chwili informacja z ostatnich dni jest taka, że przekroczyliśmy znowu dwa tysiące punktów szczepień.

Lista aptek, w których funkcjonują punkty szczepień, jest dostępna na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
- Osoby dorosłe mogą zaszczepić się w ponad dwóch tysiącach punktów aptecznych - poinformował prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty