Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Spółdzielnia zadeklarowała selektywną zbiórkę odpadów.
Spółdzielnia zadeklarowała selektywną zbiórkę odpadów.
Spółdzielnia Odra z Polic zamyka w swoich wieżowcach zsypy na odpady. 12 z nich zarządca zlikwidował już kilka lat temu. Teraz, w związku z nową ustawą śmieciową, zamierza zaspawać drugie tyle.
O sytuacji poinformował nas słuchacz w audycji "Czas reakcji". - Dostałem pismo ze spółdzielni, że w tym miesiącu zaspawają wszystkie zsypy. Nowych kontenerów nie ma, wszystko robią jak w partyzantce i nikt nic nie wie - mówił jeden z mieszkańców.

Prezes "Odry", Lidia Walczak tłumaczy, że spółdzielnia zadeklarowała selektywną zbiórkę śmieci, więc zsypy nie będą już potrzebne. - Chcemy je zamknąć, ponieważ uznajemy, że wszystkie odpady warto segregować - wyjaśnia Walczak.

Dodaje też, że jeżeli mieszkańcy wieżowców dalej będą protestować, to przeprowadzi ankietę, która zdecyduje co stanie się z zsypami.
- Dostałem pismo ze spółdzielni, że w tym miesiącu zaspawają wszystkie zsypy. Nowych kontenerów nie ma, wszystko robią jak w partyzantce i nikt nic nie wie - mówił jeden z mieszkańców.
- Chcemy je zamknąć, ponieważ uznajemy, że wszystkie odpady warto segregować - tłumaczy prezes "Odry", Lidia Walczak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty