Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Od maja bezrobotni mogą rejestrować się lub umawiać na spotkania przez internet na stronie urzędu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Od maja bezrobotni mogą rejestrować się lub umawiać na spotkania przez internet na stronie urzędu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kolejki w szczecińskim pośredniaku. Bezrobotni żalą się, że nie mogą zapisać się w urzędzie przy pierwszej wizycie. Dyrekcja instytucji odsyła do elektronicznego terminarza. To jednak mniej popularna metoda.
W środę po godz. 10 wybraliśmy się do pośredniaka. - Czekam już trzy godziny. Nawet śniadania jeszcze nie zjadłem. Ledwo się przychodzi, a już wisi karteczka, że brakuje numerków. Trzeba wrócić w innym terminie - opowiadają szczecinianie.

- Pewnego dnia nie wytrzymałem. Czekałem od 8 do 12 i w końcu dałem sobie spokój. Wróciłem następnego dnia i było to samo - dodaje inny "kolejkowicz".

Od maja bezrobotni mogą rejestrować się lub umawiać na spotkania przez internet na stronie urzędu. Osobiście w pośredniaku zapisuje się nawet 160 osób dziennie, a przez internet - 50.

- Każda osoba w danym dniu może być zarejestrowana, jeżeli oczywiście dokona tej rejestracji w sieci. Internet nie odstrasza, poza tym my służymy pomocą - mówi Dorota Błachnio z PUP-u. - To nie są też kolejki, których należy się bać.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kolejki wynikają z tego, że bezrobotnym kończą się półroczne umowy na prace sezonowe, które pracodawcy podpisali z nimi w styczniu. W czerwcu w powiecie było prawie 19,5 tysiąca bezrobotnych.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty