Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz

Szczecińska Fabryka Mechanizmów Samochodowych "Polmo" upadła w 2011 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szczecińska Fabryka Mechanizmów Samochodowych "Polmo" upadła w 2011 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na terenach po byłej szczecińskiej Fabryce Mechanizmów Samochodowych miała być galeria handlowa, a jest sądowy spór o miliony złotych. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", właśnie zapadł kolejny wyrok w sprawie między właścicielem działki po Polmo a deweloperem.
Właściciel gruntu, na którym kiedyś mieścił się zakład - firma AMR ma zapłacić austriackiej spółce deweloperskiej - Reiffeisen Evolution prawie 50 milionów złotych. To pieniądze, jakie Austriacy zainwestowali m.in. w wyburzanie hal fabrycznych czy spłatę długów byłego Polmo.

Biznesowi partnerzy popadli jednak w konflikt. Zapadło kilka wyroków w tej sprawie - korzystnych także dla drugiej strony, bo AMR jest zdania, że firma Reiffeisen nie zapłaciła za tereny po fabryce. Spółka przygotowuje już apelację od ostatniego wyroku.

Szczecińska Fabryka Mechanizmów Samochodowych "Polmo" upadła w 2011 roku. Wtedy grunt po zakładzie, czyli trzy działki u zbiegu alei Wojska Polskiego i Unii Lubelskiej, syndyk wystawił na sprzedaż.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty