Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz

Na terenie terminalu powstanie trzeci dodatkowy zbiornik do magazynowania skroplonego gazu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na terenie terminalu powstanie trzeci dodatkowy zbiornik do magazynowania skroplonego gazu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozbudowa terminalu gazu LNG w Świnoujściu znalazła się w rządowych planach.
Ministerstwo Gospodarki przyjęło listę strategicznych projektów dotyczących infrastruktury energetycznej, które będą dofinansowane z unijnego funduszu "Infrastruktura i środowisko" na lata 2014-2020.

Dzięki temu, na terenie terminalu powstanie trzeci dodatkowy zbiornik do magazynowania skroplonego gazu. Pozwoli to na przeładunek do 7,5 mld metrów sześciennych tego paliwa, co odpowiada ponad 40 proc. aktualnego rocznego zapotrzebowania naszego kraju.

Obecnie budowa terminalu jest na ukończeniu. Prace mają zakończyć się za pół roku, wartość kontraktu to trzy miliardy złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty