Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Volkswagen. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Volkswagen. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Pracę znajdzie tam więcej osób niż mieszka w Dziwnowie, a rocznie powstanie 100 tysięcy samochodów dostawczych. W środę została otwarta fabryka Volkswagena w Wielkopolsce. Miejscowość Września wygrała walkę o lokalizację ze Stargardem.
Władze Stargardu negocjowały na przełomie 2013 i 2014 roku z niemieckim koncernem przez pół roku. Prezydent Sławomir Pajor zapewniał, że zaoferował Volkswagenowi najlepsze warunki, jakie tylko mógł. Stargard przegrał z Wrześnią. Argumentami za wybudowaniem fabryki w Wielkopolsce miały być: lepsza komunikacja z Niemcami, czyli autostrada A2 oraz połączenie kolejowe z Berlinem oraz centrum logistyczne Volkswagena, które też znajduje się w Wielkopolsce.

Dlatego w środę to nie w Stargardzie, a we Wrześni otwarto zakład, w którym produkowany będzie dostawczy Volkswagen Crafter. Rocznie powstawać będzie 100 tysięcy samochodów, firma zatrudni trzy tysiące osób.

Z 300 hektarów w Stargardzkim Parku Przemysłowym, na których miała powstać fabryka Volkswagena, dwa hektary kupiła firma budowlana. Postawi tam kilka magazynów i biurowiec. Na pozostałą część terenu władze miasta szukają inwestorów.
Relacja Tobiasza Madejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty