Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Komisja śledcza ds. VAT została powołana w lipcu ubiegłego roku. Fot. Łukasz Szełemej [Archiwum/Radio Szczecin]
Komisja śledcza ds. VAT została powołana w lipcu ubiegłego roku. Fot. Łukasz Szełemej [Archiwum/Radio Szczecin]
26 sierpnia przedstawiony zostanie projekt raportu końcowego z prac komisji śledczej do spraw VAT. W tym celu na poniedziałek zwołane zostało posiedzenie komisji.
Komisja zajmuje się badaniem i oceną prawidłowości działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów VAT i akcyzy oraz ewentualnymi zaniedbaniami w tym zakresie. Przewodniczący komisji Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że projekt raportu liczy około 500 stron i ma ponad milion znaków oraz zawiera poważne wnioski dotyczące osób pełniących ważne funkcje w państwie.

Posłowie zasiadający w komisji będą mieli dwa tygodnie na zgłoszenie swoich uwag do projektu. Następnie zostanie przyjęty raport końcowy. Marcin Horała mówi, że Sejm zajmie się raportem najprawdopodobniej podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, które planowane jest w dniach 11-13 września.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana w lipcu ubiegłego roku. Łącznie przesłuchała kilkudziesięciu świadków. Między innymi byłego premiera Donalda Tuska czy byłych ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.
Marcin Horała mówi, że Sejm prawdopodobnie zajmie się nim podczas ostatniego posiedzenia.
Przewodniczący komisji Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że projekt zawiera poważne wnioski dotyczące osób pełniących poważne funkcje w państwie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty