Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska Żegluga Morska przewiozła o milion ton ładunków więcej w tym półroczu niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.
W sumie statki PŻM w swoich ładowniach przetransportowały 8 milionów sto tysięcy ton ładunków. To bardzo dobry wynik w okresie kryzysu w żegludze mówi wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.

- Mam przyjemność przekazać dobrą informację dotyczącą PŻM; wzrost o milion ton przeładunków w stosunku do półrocza roku poprzedniego, to jest o 13 procent. Przy dzisiejszych spadkach na rynkach światowych jeśli chodzi o armatorów to jest rewelacyjny wynik - ocenił Zaremba.

Najwięcej statki PŻM przewiozły w kolejności zboża, stali i nawozów sztucznych. Ten szczeciński armator jest potentatem w transporcie głównie stali i zbóż z portów znajdujących się na Wielkich Jeziorach Amerykańskich. Smutny jest fakt że masowce Polskiej Żeglugii Morskiej, które mają czarne kominy, nie przewoziły prawie w ogóle węgla.
- Mam przyjemność przekazać dobrą informację dotyczącą PŻM; wzrost o milion ton przeładunków w stosunku do półrocza roku poprzedniego, to jest o 13 procent. Przy dzisiejszych spadkach na rynkach światowych jeśli chodzi o armatorów to jest rewelacyjny wyni

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty