Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Pierwszego lipca Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą międzynarodowe połączenia po Unii Europejskiej - poinformowała spółka.
Tego dnia przewoźnik poszerzy swoją siatkę do wybranych krajów Strefy Schengen, między innymi do Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, a także pozwoli zaplanować wakacje w: Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii.

Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także popularne letnie kraje. Siatka 20 europejskich miast uwzględnia: siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Düsseldorfu, Wilna i Budapesztu; sześć rejsów tygodniowo do Berlina; pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa; cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu; trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo; dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika; oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny. Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu - do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu, w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad 30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych. Bilety na rejsy międzynarodowe zaplanowane od 1 lipca są systematycznie uzupełniane w systemach rezerwacyjnych, w tym na lot.com. Pełna siatka wznowionych lotów będzie dostępna w sprzedaży od 18 czerwca.

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa - wszystkie połączenia krajowe międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.
Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty