Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

59 procent firm w Polsce, mimo niepewności gospodarczej, skupi się na wzroście dochodów - czytamy w raporcie opublikowanym przez firmę doradczą Deloitte.
59 procent firm w Polsce, mimo niepewności gospodarczej, skupi się na wzroście dochodów - czytamy w raporcie opublikowanym przez firmę doradczą Deloitte.
59 procent firm w Polsce, mimo niepewności gospodarczej, skupi się na wzroście dochodów - czytamy w raporcie opublikowanym przez firmę doradczą Deloitte.
Aż 93 procent spółek deklaruje redukcje kosztów. Te i inne wnioski płyną z międzynarodowego badania przeprowadzonego wśród dyrektorów finansowych w Polsce i Europie Wschodniej.

Partner w Dziale Konsultingu Deloitte, Krzysztof Pniewski, uważa, że powinno brać się pod uwagę opinie dyrektorów finansowych, zwłaszcza, że polski rynek jest obecnie niestabilny.

"Dyrektorzy są najbliżej rynku i ich opinie są najbardziej wiarygodne. Z tych opinii widać, że polską gospodarkę cechuje duża doza niepewności" - tłumaczy Krzysztof Pniewski.

Badania były przeprowadzone wśród 138 dyrektorów finansowych. Jak dodaje Krzysztof Pniewski z Deloitte, mimo niepewności gospodarczej aż 1/4 firm będzie starać się o wzrost dochodów. Dobrą informacją jest to, że spółki będą inwestować w kraju.

Perspektywy na następne 3 lata są dużo bardziej optymistyczne niż na najbliższe 12 miesięcy. Aż 55 procent polskich dyrektorów finansowych wierzy, że znacznie poprawi się sytuacja finansowa ich firm, co pozwoli na spłatę długów.

Europejskie badanie dyrektorów finansowych przeprowadzono w okresie maj - czerwiec 2011 na grupie dyrektorów finansowych największych firm w Europie Środkowej. Kolejny raport na temat stanu gospodarek Polski, Czech, Słowacji, Chorwacji i Węgier planowany jest na koniec 2011 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty