Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Znów spadki na europejskich giełdach. Inwestorów, ponownie jak miesiąc temu, niepokoi zadłużenie niektórych krajów strefy euro i spowolnienie gospodarcze na świecie.
Po krótkim okresie wzrostów, od czwartku giełdy znów notują spadki. Dziś wczesnym popołudniem brytyjski indeks FTSE spadł o dwa procent, niemiecki Dax o trzy, a francuski Cac o prawie trzy i pół procent.

Firma Markit zajmująca się analizą rynku przestawiła tymczasem pesysmistyczne dane. Wskazują one, że znacznie spadły oczekiwania dotyczące aktywności gospodarczej w strefie euro.

Do tego w piątek zawieszono negocjacje finansowe zadłużonej Grecji z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym, bo Ateny nie dotrzymały wcześniejszych zobowiązań oszczędnościowych.

Jednocześnie znów wzrosła cena złota, uważanego za bezpieczną inwestycję. Uncja jest warta 1900 dolarów - blisko rekordu wszech czasów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty