Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz

Premier Donald Tusk i premier Czech Petr Neczas otworzyli w Cieszynie gazociąg, łączący Polskę i Czechy.
Premier powiedział, że inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski. Umożliwi też handel gazem ziemnym w tak zwanym korytarzu północ-południe. Według premiera, w przyszłości będzie można transportować nim gaz łupkowy. Donald Tusk wyraził przekonanie, że nowa inwestycja umożliwi Polsce uniknięcie w przyszłości problemów z dostawami gazu.

Petr Neczas wyraził zadowolenie z faktu, że może razem z premierem Polski uruchomić gazociąg. Przypomniał, że w 2009 roku, gdy Czechy przewodniczyły Unii Europejskiej, doszło do kryzysu gazowego, wywołanego przerwaniem dostaw z Ukrainy. Premier Czech podkreślił, że nowy gazociąg ułatwi dywersyfikację dostaw gazu ziemnego i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego obu krajów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty