Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Ekonomiści przygotowujący Indeks biznesu PKPP Lewiatan prognozują, że w tym roku PKB w Poslce wzrośnie o 3,8-4 procent. W przyszłym roku nasza gospodarka nieco zwolni i będzie się rozwijała w tempie 3 procent .
Główny ekonomista ING Banku Śląskiego Mateusz Szczurek uważa, że w przyszłym roku zmniejszą się inwestycje publiczne, bo powoli kończą się środki unijne. Według niego, niższe też będą wydatki w stosunku do PKB.

Główna ekonomistka Banku BPH Maja Goettig mówi z kolei, że spowolnienie u naszych głównych partnerów handlowych, głównie w Niemczech oraz zawirowania na międzynarodowych rynkach finansowych nie będą sprzyjały wzrostowi konsumpcji. Nie ma więc co liczyć na szybkie zwiększanie się popytu konsumpcyjnego - zauważa ekonomistka. Jej zdaniem, negatywny wpływ na tempo wzrostu gospodarczego będzie miała także konsolidacja finansów publicznych.

Ekspert PKPP Lewiatan profesor Stanisław Kubielas dodaje, że obserwując ostatnie odczyty Indeksu biznesu Lewiatana można się spodziewać lekkiego osłabienia koniunktury w ostatnich miesiącach tego roku.

Główna ekonomistka Lewiatana Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek mówi, że z badań małych i średnich przedsiębiorstw wynika, iż w przyszłym roku będzie malało tempo inwestycji firm. W 2012 roku będzie rosła szara strefa w gospodarce" - dodaje ekonomistka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty