Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Inwestorzy muszą być ostrożniejsi - taki ton komentarzy przeważa w niemieckich mediach w reakcji na wczorajszy wyrok tamtejszego Trybunału Federalnego. Trybunał odrzucił pozew przeciwko jednej z instytucji finansowych, która kilka la temu zalecała swoim klientom kupowanie akcji banku Lehman Brothers. W 2008 roku Lehman Brothers upadł, a inwestorzy stracili tysiące euro.
Na stronach internetowych dziennik „Financial Times Deutschland" stwierdza, że nie ma wątpliwości, iż niektóre banki nie informowały klientów o rozmiarze inwestycyjnego ryzyku. Nie oznacza to jednak, że inwestorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za poniesione straty.

Zdaniem „Financial Times Deutschland" wczorajszy wyrok daje jasno do zrozumienia, że w inwestowaniu, nie da się pogodzić maksymalnych zysków z absolutnym bezpieczeństwem. Klienci muszą zaś być ostrożniejsi czyli czytać to co napisano małym drukiem, korzystać z usług innych doradców i porównywać oferty.

„Financial Times Deutschland" zwraca też uwagę, że nie wszyscy wyciągnęli nauczkę z bankructwa Lehman Brothers. Nadal nie brakuje bowiem inwestorów polujących na niezwykle wysokie zyski, obarczone jednak dużym ryzykiem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty