Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że dziś w Moskwie szefowie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa będą negocjować z przedstawicielami Gazpromu obniżkę ceny gazu. Jeśli nie dojdą do porozumienia, polska firma wystąpi do międzynarodowego arbitrażu.
Według ustaleń "Rzeczpospolitej", szefom PGNiG zależy na istotnej zmianie sposobu obliczania ceny, a nie jednorazowego rabatu. Chcą powrotu do podstawowej formuły, jaka obowiązywała do listopada 2006 roku dla znaczącej części dostaw. PGNiG oczekuje też, że cenę pozostałych dostaw będzie można obliczać na podstawie bieżących notowań gazu. Dotychczas opłaty te kalkulowano na podstawie kursu ropy naftowej, co w przypadku jego drastycznego wzrostu oznacza znaczący wzrost ceny rosyjskiego gazu.

Gdyby rosyjski potentat przystał na propozycje, to PGNiG mógłby płacić nawet o kilkanaście procent mniej. Spadek ceny o 10 procent oznacza dla polskiej firmy wydatki niższe nawet o ponad 300 milionów dolarów, czyli o prawie miliard złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty