Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Uczelnie w walce o kandydatów uatrakcyjniają swoją ofertę: przygotowują nowe kierunki studiów i modyfikują stare. Niż demograficzny sprawił, że przeżyją te najbardziej konkurencyjne. Reszta będzie musiała zamknąć interes - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Gazeta zauważa, że nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym od października upraszcza tworzenie nowych kierunków. Dla maturzystów oznacza to, że będą mogli w nich przebierać, gdyż uczelnie już myślą o zmianach. Już teraz wiadomo, że na przykład na Uniwersytecie Warszawskim będzie można uczyć się na nowych kierunkach: archeologia będzie prowadzona w języku angielskim, a na kierunku zastosowanie fizyki w biologii i medycynie pojawi się nowa specjalność - biofizyka i biochemia widzenia. Z kolei na resocjalizacji może pojawić się kryminologia - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Z kolei Uniwersytet Jagielloński, po analizie zainteresowań studentów i ofert konkurencji, w przyszłym roku, we współpracy z krakowskim Uniwersytetem Rolniczym uruchomi weterynarię, która będzie sprofilowana na tematykę bezpieczeństwa żywności. Natomiast w związku z rozwojem cyfrowych mediów pojawi się też elektroniczne przetwarzanie informacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty