Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Resort pracy kończy przygotowanie projektu ustawy, która wydłuży wiek emerytalny do 67 lat - ujawnia "Rzeczpospolitej" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak czytamy, możliwe, że w przyszłym tygodniu resort wyśle go do konsultacji.
Dokument trafi więc do Sejmu najprawdopodobniej już w styczniu. Resort pracy szacuje, że do 2020 roku finanse państwa zaoszczędzą na tym ruchu nawet kilkanaście miliardów złotych. "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że przez kolejne lata oszczędności mogą sięgnąć kilku, kilkunastu miliardów w skali roku.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że jest w kwestii projektu ustawy optymistą. Dodał, że resort zamierza - tak jak zapowiadał w expose premier - dążyć do wieku emerytalnego wynoszącego 67 lat, stopniowo.

Szef resortu dodał w "Rzeczpospolitej", że dłuższa aktywność osób starszych nie spowoduje bezrobocia, a pozwoli na wielomilionowe oszczędności.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty