Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Kolejny skandal finansowy w Portugalii. Media ujawniły gigantyczne sumy, jakie walczący z kryzysem rząd wydaje na konsultacje prawne.
5 milionów euro - tyle od początku roku zarobili prawnicy na współpracy z rządem. Połowa tych pieniędzy trafiła do zaledwie czterech kancelarii. Firma-rekordzista za konsultacje dostała od stycznia 800 tysięcy euro. A wszystko to bez żadnych konkursów i przetargów - podkreślają portugalskie media. Takim wydatkom dziwi się nawet szef izby adwokackiej. „To zaskakujące, że rząd nigdy nie renegocjował honorariów dla prawników" - podkreśla przewodniczący izby.

Pikanterii tej sprawie dodaje fakt, że w tym roku zmiany w przepisach są wprowadzane przede wszystkim po to, by zaoszczędzić i zmniejszyć wydatki państwa. Władze wprowadziły szereg ostrych cięć budżetowych, które wzbudziły ogromne niezadowolenie społeczeństwa. Informacje o gigantycznych wynagrodzeniach dla prawników, którzy w Portugalii nie cieszą się zbytnią sympatią, jeszcze podgrzewają atmosferę wokół oszczędnościowego budżetu. „To właśnie jest nowotwór w naszym społeczeństwie! Dajcie nazwiska tych prawników, skończmy z nimi!" - komentują artykuły wściekli Portugalczycy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty