Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz

Państwo jest odpowiedzialne za prowadzenie polityki pełnego zatrudnienia - mówił dziś podczas kongresu Ruchu Palikota lider ugrupowania.
- Dziś już wiemy, że wolny rynek i wszyscy jego kapłani z arcybiskupem Tuskiem, biskupem polowym Pawlakiem i papieżem kapitalizmu politycznego Kaczyńskim, nie dadzą rady dalej wmawiać nam, że wolny rynek stworzy miejsca pracy. Państwo musi być w tym aktywne - powiedział Palikot.

Zdaniem Janusza Palikota, drogą do zwiększenia zatrudnienia jest obniżenie o 30 procent składek na ZUS i całkowita likwidacja tzw. umów śmieciowych. - Wszystkie rodzaje umów obłożymy, obniżonymi o 30 procent, składkami ZUS-owskimi. I umowy zlecenia, i umowy na czas określony. Nie będzie można pracować w Polsce inaczej, niż na umowę o pracę. Jestem przekonany, że w powiązaniu z 30-procentową obniżką, da to nam efekt nie tylko zwiększenia liczby miejsc pracy, ale w konsekwencji zwiększenia wpływów do budżetu - stwierdził Palikot.

Janusz Palikot zapowiedział także wprowadzenie podatku solidarnościowego płaconego przez najbogatszych.
Państwo jest odpowiedzialne za prowadzenie polityki pełnego zatrudnienia - mówił dziś podczas kongresu Ruchu Palikota lider ugrupowania.
Zdaniem Janusza Palikota, drogą do zwiększenia zatrudnienia jest obniżenie o 30 procent składek na ZUS i całkowita likwidacja tzw. umów śmieciowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty