Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Polska ma 30 mld metrów sześciennych gazu, którego...nie wydobywa. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska ma 30 mld metrów sześciennych gazu, którego...nie wydobywa. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska ma 30 mld metrów sześciennych gazu, którego...nie wydobywa.
Traci na tym budżet, ale państwo jest bezradne - decyzja o eksploatacji należy do właściciela złoża, którym w większości przypadków jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - podaje portal Newseria.pl.

Takie mamy prawo, choć decyzje przedsiębiorców dziwią wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju Piotra Woźniaka. - Firma zainwestowała duże pieniądze i czeka z wydobyciem i sprzedaniem gazu na rynek - mówi Woźniak.

Z danych resortu gospodarki wynika, że w ciągu roku Polacy zużywają ok. 14,5 mld m3 gazu. Aż dwie trzecie pochodzi z importu.
Decyzje przedsiębiorców dziwią wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju Piotra Woźniaka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty