Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Polacy coraz mniej chętnie kupują na kredyt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Polacy coraz mniej chętnie kupują na kredyt. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Polacy coraz mniej chętnie kupują na kredyt. To kolejna zła wiadomość dla gospodarki. Spada bowiem liczba wszystkich rodzajów zaciąganych pożyczek.
Pod koniec ubiegłego roku Polacy byli zadłużeni w bankach na 538 miliardów złotych. To o ponad miliard więcej niż rok wcześniej. Dla porównania w poprzednich latach wartość kredytów rosła rocznie o kilkadziesiąt miliardów. Najmniej pożyczamy na bieżące wydatki.

Znacznie spadła także liczba pożyczek udzielanych na nowe samochody i mieszkania. Polacy obawiają się długów, ponieważ nie mają pewności czy z powodu kryzysu i rosnącego bezrobocia będą w stanie je spłacić. Mniejsza liczba kredytów oznacza, że będziemy mniej kupować, a to oznacza, że ucierpi gospodarka, przede wszystkim branża handlowa. W tym roku z rynku zniknie około siedmiu tysięcy niewielkich sklepów spożywczych.
Relacja Jarosława Gowina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty