Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Benefis Katarzyny Wolnik-Sayny i premiera książki "Przez Morze bez Kapci". Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Benefis Katarzyny Wolnik-Sayny i premiera książki "Przez Morze bez Kapci". Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Czy można pokazać radio nie używając dźwięków? Można, ale tylko wtedy, gdy ma się wyobraźnię radiowca. Książkę kucharsko-żeglarską z radiowymi reportażami napisała Katarzyna Wolnik-Sayna. O tym dlaczego zdecydowała się napisać „Przez życie bez kapci” opowiadała w środę w radiowym Studiu S1.

Bohaterami książki są Ci, o których Kasia opowiada w swoich reportażach: niepokorni żeglarze, odważni samotnicy, a czasami też postrzeleni miłośnicy morskich przygód i wyzwań. Jednak aby zostać wilkiem morskim trzeba od czegoś zacząć. Jak i gdzie się do tego zabrać? Najlepiej zacząć oczywiście w Szczecinie, wystarczy zostać członkiem reprezentacji miasta na przykład w regatach The Tall Ships Races. Aby jednak postawić nogę na pokładzie brygu Fryderyk Chopin – trzeba przejść przez kwalifikacyjne sito, a potem ciężko pracować, między innymi godnie reprezentując miasto w kolejnych portach, do których zawijają jednostki. W charakterystycznych pasiastych koszulkach uczestniczyć w paradach, zawodach sportowych i spotkaniach. I oczywiście uczyć obcokrajowców, jak się wymawia słowo Szczecin. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Z Katarzyną Wolnik-Sayną rozmawiała Agata Rokicka, a wszystkie reportaże znajdą Państwo na stronie www.radioszczecin.pl/publicystyka.
 

Zobacz także

2024-05-06, godz. 13:39 Jak ograniczyć populację bezdomnych zwierząt? W Polsce nie ma skutecznego i humanitarnego systemu ograniczającego bezdomność zwierząt – uważają prozwierzęcy aktywiści i przygotowują pozew zbiorowy… » więcej 2024-05-06, godz. 13:37 Trwa kryzys w Strefie Gazy Ponad 33 tysiące Palestyńczyków, w tym 13 tysięcy dzieci zginęło w wyniku trwającej, izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Izrael podkreśla, że walczy… » więcej 2024-05-04, godz. 19:52 Polonijni żeglarze pamiętają o ojczyźnie Jak polskość kultywują żeglarze mieszkający za granicą? O tym opowiada reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny zatytułowany "Jak drzewo przerzucone przez ocea… » więcej 2024-05-04, godz. 19:38 Jak Wspólnota Polska dba o polskość? 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jak Wspólnota Polska pomaga Polakom kultywować polskość? » więcej 2024-05-04, godz. 19:15 Polski patriotyzm Dzień Flagi to okazja, aby porozmawiać o współczesnym patriotyzmie. Jakie są jego oblicza? » więcej 2024-05-04, godz. 19:00 Historia naszej flagi i godła 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Dlaczego nasze barwy są biało-czerwone i jak zmieniało się nasze godło? » więcej 2024-05-01, godz. 18:01 Tańce Polskie w roli głównej Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to tańce polskie i to one królowały parkiecie hali sportowej w Zespole szkół Salezjańskich gdzie odbywał… » więcej 2024-05-01, godz. 14:37 Profesor Zbigniew Mikołejko - rozmowa z Konradem Wojtyłą 14 kwietnia, wieku 72 lat odszedł profesor Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, związany z Polską Akademią Nauk, pedagog, eseista, poeta. Centrum… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Kontrapunkcie przeszedł do historii W niedzielę wieczorem zakończył się Międzynarodowy Konkurs Formy na 57. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt. Jaki był powracający po dwóch… » więcej 2024-04-30, godz. 19:46 Bilans 20 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej Jutro mija 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej - jak zmieniliśmy się przez te lata i co ta wspólnota nam dała. » więcej
678910